800V tabanlı araç, gelişmiş sürüş destek sistemleri ve Nvidia donanımlarıyla donatılmış bir kokpit sunarak sürücülere modern bir deneyim vaat ediyor.

Özellikle Çin merkezli ölçümlere göre 870 km menziliyle dikkat çeken Zeekr 007, aynı zamanda hızlı şarj teknolojisiyle yüzde 10 ile yüzde 80 arasını sadece 15 dakikada doldurabilme özelliğiyle öne çıkıyor.BYD Sea Lion 07, bir diğer dikkat çeken model olarak öne çıkıyor. Henüz teknik detayları tam olarak açıklanmasa da, Tesla Model Y'ye rakip olarak konumlanan bu aracın 27 bin dolardan başlayacak iddialı bir fiyat etiketiyle piyasaya sürüleceği belirtiliyor

Türkiye'de satışa sunulmayacak olması, ancak uluslararası pazarda rekabet gücünü artırma hedefi gözetilerek tasarlanan bir strateji olarak değerlendirilebilir.

Cinliler Durmuyor Zeekr 007 Byd Sea Lion Ve Xpeng X9 2 Copy 1000X562

XPeng X9 ise yüksek ihtimalle sadece Çin pazarına özel bir elektrikli MPV modeli olarak karşımıza çıkıyor. 58 bin dolarlık başlangıç fiyatı ve 7 kişilik lüks iç mekanıyla geniş ailelere hitap ediyor.Zeekr, daha önce tanıttığı Zeekr 001 FR modeliyle de otomotiv dünyasında adından söz ettirmişti. Spor elektrikli otomobil kategorisinde konumlanan bu model, dört farklı elektrik motoruyla toplamda 1.248 beygir güç üretiyor. Formula 1 efsanesi Kimi Raikkonen'in "Baş Performans Danışmanı" olarak atanması, Zeekr 001 FR'ın performans ve teknoloji odaklı bir marka olarak gelecekteki başarılarını güçlendiriyor.

Türkiye'nin En Büyük Rüşvet Operasyonunda 8 Tutuklama Türkiye'nin En Büyük Rüşvet Operasyonunda 8 Tutuklama

Tüm bu gelişmeler, Çin otomotiv endüstrisinin sadece yerel pazarla sınırlı kalmayarak küresel bir oyuncu olma hedefine doğru önemli adımlar attığını gösteriyor. Elektrikli araç teknolojilerindeki bu hızlı evrim, sadece sürücülerin beklentilerini karşılamakla kalmayıp aynı zamanda çevresel sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği konularında da öncü bir rol oynuy