Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 6 Şubat'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6'lık büyük depremlerden etkilenen depremzedeler ile Ankara'daki Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Eğitim Merkezinde iftar açtı. 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, son dakika personel alımı açıklamasında bulundu. Bakan Bozdağ, Adalet Bakanlığının 18 bin 200 personel alımı yapacağını duyurdu. Yapılacak personel alımı yakın zamanda olacağı bildiriliyor. Bozdağ: "Personel Genel Müdürlüğü bünyesinde 9 bin 229, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 8 bin 376, İcra Dairesi Başkanlığı bünyesinde 700 olmak üzere toplam 18 bin 305 personel alımı için ilana çıkıyoruz. Yakında bunların mesleklerine göre dağılımı, müracaat tarihleri ve şartları Bakanlığımız tarafından ilan edilecektir."

Toplamda 18 bin 305 personel alımı yapacağız

Bakan Bozdağ, Adalet Bakanlığında personel alımını bekleyenlere müjdede bulundu. Bozdağ: "Adalet Bakanlığı olarak yakında personel alım ilanı açacağız. Toplamda 18 bin 305 personel alımı yapacağız" dedi.

Ortaokulda 11 kız öğrenciye tacizde bulunan öğretmen tutuklandı Ortaokulda 11 kız öğrenciye tacizde bulunan öğretmen tutuklandı

Bekir Bozdağ, depremin yaralarını hızlıca sarmak istediklerini söyleyerek sözlerine şunları ekledi: "Seçimleri o nedenle öne aldı. Türkiye, 'Seçim oldu, olacak. Şu oldu, bu oldu.' tartışmalarıyla zaman kaybetmesin, hemen önümüze bakalım, işimize koyulalım, yarınımıza bakalım, geleceğimize bakalım, geleceğimizi inşa etmek için ne yapılacak, onun peşinden koşalım, gecemizi gündüzümüze katarak gayretle yolumuza devam edelim diye aldık. Derdimiz yaraları hızlıca sarmak. Derdimiz insanları yeni konutlara hızlıca kavuşturmak. Derdimiz en iyi şartları insanlarımıza en kısa sürede sunmaktır. Hızlıca temelleri atıyoruz, onu da eleştiriyorlar. Hızlı çalışıyorsunuz, doğru çalışıyorsunuz eleştiriyorlar, hemen işi yapıyorsunuz eleştiriyorlar, bekleseniz onu da eleştiriyorlar. Ne yaparsak ona bir kulp takma gayretini her yerde görüyoruz." dedi.