Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çocuklu ailelere verilecek olan destek hakkında Bakan Derya Yanık gerekli şartları ve yapılması gerekenleri anlattı. İhtiyaç sahibi ve çocuğu olan ailelere verilen bu destek şartların neler olduğu ise merak konusu olurken internet arama motoru üzerinden sıklıkla araştırılmaya başlandı. Çocuklu ailelere verilecek SED yardımına ilişkin detaylar...

ÇOCUK SAHİBİ AİLELERE MADDİ DESTEK
SED yardım programı kapsamında çocuklu ailelere 1.250 TL verilmesi hedeflenirken öncelikle bu yardımdan faydalanmak için İl Müdürlüklerine ya da Sosyal hizmetler Merkez Müdürlüklerine dilekçe verilmesi gerekir. Bunun yanı sıra başvurular için TC kimlik numarası ve şifre ile e-devlete giriş yaparak başvuru gerçekleşir. SED yardımları ise her ayın ikinci haftasında hesaplara yatırılmaya başlar.

SED BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
-Başvuru dilekçesi

-TC kimlik numarası beyannamesi

-Sağlık sertifikası

-Öğrenci diploması

-İŞKUR meslek edinme kurslarına başvurduğuna dair belge.

Qnb Finansbank'tan düşük faizli kredi kampanyası! Kampanya detayları neler? Kimler başvurabilir? Qnb Finansbank'tan düşük faizli kredi kampanyası! Kampanya detayları neler? Kimler başvurabilir?

SED YARDIMI KİMLERE YAPILIR?
-Aileler ya da diğer yakınları tarafından bakılacak çocukların olması

-Maddi yetersizlik olması

-Koruyucu aile ya da sosyal yardım kuruluşu tarafından bakılan çocukların reşit olarak ayrılması durumunda

-Çocukların temel ihtiyaçlarının karşılanamaması

-Hanelere her ay boyunca 850-1250 TL aralığında destek verilmesi ve bu sürenin 12 ay boyunca devam etmesine karar verildi. Yardımdan ise hane içerisine asgari ücretin üçte biri kadar miktardan az düşmesi gerekir.