İstanbul'da hava daha da soğuyacak! Meteoroloji duyurdu: Kar geliyor İstanbul'da hava daha da soğuyacak! Meteoroloji duyurdu: Kar geliyor

Zonguldak'ta 3 yıl önce yaşanan olayda 6 ve 7 yaşlarında olan 2 erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklu yargılanan Necmi K. için savcı, toplamda 82 yıla kadar hapis cezası istedi. Sanık, "çocuğa cinsel istimar", "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "tehdit" suçlarından yargılanıyordu.

Olay, 2020'de Zonguldak' ta merkeze bağlı bir köyde meydana geldi. Necmi K., arkadaşı ile bisiklete binen o dönem 7 yaşında olan uzaktan akrabası E.K.'yi cami tuvaletine götürerek kapıyı kilitledi. Necmi K., bağırdığı için ağzını bantladığı E.K.'ye önce burada, ardından da evinde cinsel istismarda bulundu.

Necmi K. oyun oynamak için çağırdığı E.K.'den 1 yaş küçük uzaktan akrabası E.Z.'ye de cami tuvaletinde cinsel istismarda bulundu.

Yaşananlar, E.K.'nin istismarları öğretmenine anlatması ile ortaya çıkabilmişti. Okulda tutanak tutuldu, ardından jandarmaya haber verildi. Gözaltına alınıp, tutuklanan Necmi K. hakkında "çocuğa cinsel istimar", "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "tehdit" suçlarından Zonguldak 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Son duruşmada, mağdur çocuk E.K., sanığın kendisini tehdit ettiğini, "Birine söylersen tekrar yaparım" dediğini söyledi. Sanık Necmi K. ise çocukların iftira attığını belirterek, beraatini talep etmişti.

Savcı, kendi görüşünü de bildirerek; çocukların ifadelerine itibar edilebileceğini, sanığa karşı bir husumetleri olmadığını söyledi.

Savcı, sanığın E.K.'ye karşı "zincirleme şekilde çocuğun nitelikli cinsel istismarı" ve "zincirleme şekilde kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 49 yıla kadar; E.Z.'ye karşı ise "çocuğun nitelikli cinsel istimarı" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 33 yıla kadar hapis ile cezalandırılmasını talep etti.

Toplamda 82 yıla kadar hapis cezası istendi. Savcı, "tehdit" suçundan ise delil yetersizliği nedeniyle beraat kararı verdi.

Sanığın savunması için duruşma ertelendi ve sanığın tutukluluk halinin devam edeceği bildirildi.