Ünlü YouTuber, İngiltere'deki son sıcak hava dalgası nedeniyle üç Samsung akıllı telefonun pillerinin patladığını iddia etti. Samsung telefonlarda yaşanan bu sorun yüzünden en son altı yıl önce 2,5 milyon Galaxy Note 7 cihaz geri çağrılmıştı.

Geçen hafta İngiltere’yi etkisi altına alan sıcak hava dalgasıyla mücadele eden birçok insandan biri olan tanınmış teknoloji eleştirmeni YouTuber, Samsung telefonlarından üçünün yoğun ısı nedeniyle patladığını iddia etti.

Arun Maini DailyMail.com’a, Samsung Galaxy S6, Galaxy Note 8 ve Galaxy S10’daki pillerin, önce büyüyerek üç katına çıktığını ardından da patladığını söyledi. Maini, Birleşik Krallık’taki birkaç kişinin daha aynı sorunu yaşadığını belirtti.


Başka bir teknoloji eleştirmeni Zaryab Khan, Maini’nin paylaşımında belirttiği soruna benzer bir sorun yaşadığını söyleyerek yorum yaptı: “Son zamanlarda Note 10+ ve S20 pillerim şişti.”

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS puan hesaplama nasıl yapılır?

Samsung akıllı telefonların patlaması haberi, Ağustos 2016’da Apple’ın iPhone’larıyla rekabet etmek için piyasaya sürülen Galaxy Note 7 sorununu hatırlattı. Telefonlar piyasaya sürülüp satın alındıktan kısa bir süre sonra cihazlarının alev aldığına dair haberler çıkmaya başladı. Yeni modelin lansmanından sadece bir ay sonra, 2,5 milyon Galaxy Note 7 cihazı geri çağrıldı.