Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini ‘pratisyen hekim' olarak tanıtan sahte doktor Ayşe Özkiraz'dan şüphelenen kişiler tarafından yapılan ihbarın ardından ortaya çıkması ile tutuklanan Özkiraz'ın verdiği ifadede , bir doktorun hastalarına, ameliyattan sonra yapılan dikiş işlemini bizzat kendisi yaptığını söylemesi üzerine Sağlık Bakanlığı,  Özkiraz’in çalıştırılmasının söz konusu olmadığını, yetkisiz bir kişinin işlem yapılmasına izin verilmediğini belirtti.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklama:

“Bakanlığımızca tüm personel hareketleri dijital ortamda takip edilmektedir. Sağlık personeli sıfatıyla herhangi bir kurumumuzda çalışması, maaş ve görev alması, işlem yapması mümkün değildir. İddia edildiği gibi sahte doktorun çalıştırılması söz konusu değildir. Yetkisiz bir kişi tarafından hiçbir tıbbi işlem yapılmasına müsaade edilmemiştir.

BDDK'dan deprem bölgelerine yönelik kredi kararı BDDK'dan deprem bölgelerine yönelik kredi kararı

 İlgililer hakkında gerekli disiplin ve idari işlemleri yapılmıştır. Hazırlanan teftiş raporu doğrultusunda, çocuk cerrahisi uzmanına aylıktan kesme cezası verilmesine ve il içinde başka bir hastanede görevlendirmesine, ameliyathane sorumlu doktoruna kınama cezası verilmesine ve hastane başhekiminin yönetici sözleşmesinin feshedilmesine karar verilmiştir.”