13-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan ara tatil süresince, öğretmenlerin katılacakları seminer eğitimlerinin detayları netleşti. Öğretmenler, bu eğitimleri Milli Eğitim Bakanlığı'nın Öğretmen Bilgi Ağı (ÖBA) üzerinden takip edebilecekler.

Öğretmenler, seminerlerin içeriği ve izleme süreleri hakkında bilgilendirildi. Milli Eğitim Bakanlığındaki Genel Müdürlerin sunumlarının 13-17 Kasım tarihleri arasında saat 09.30 ile 13.00 arasında yayınlanacağı belirtildi. Öğretmenler, bu saatler içerisinde sunumları izledikleri takdirde seminer yükümlülüklerini yerine getirmiş sayılacaklar.

Önceki seminer dönemlerinde öğretmenlerin sadece 1 video izlemeleri gerekiyordu. Ancak bu dönem, öğretmenlerin 13-17 Kasım tarihleri arasında daha önce açıklanan ve genel müdürlerin bilgilendirme konuşmalarından oluşan videoları herhangi bir saatte izlemeleri gerekecek. Bu videoların izlenme süresi 19 Kasım 2023 saat 23:59'a kadar uzatılmıştır.

Adalet bölümü kapatıldı! DGS ile hukuk okumak artık mümkün olmayacak! Adalet bölümü kapatıldı! DGS ile hukuk okumak artık mümkün olmayacak!

Öğretmenler için 2023 yılı Kasım dönemi mesleki çalışmalarının içeriği şu şekildedir: