Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen iki büyük depremin ardından arama kurtarma faaliyetleri ve yardım çalışmaları devam etmekte. Depremin 5.gününde enkaz altında bazen mucize kurtuluşlar gerçekleşsede tüm Türkiye’yi yasa boğan vefat haberleri de geliyor. Hatay’da enkaz altında kalan genç öğretmen çift, Hatice Yurt Ökmen (29) ile Gökhan Ökmen (32) hayatını kaybetti.

Depremin demir yolu ulaşımına maliyeti açıklandı. Milyarlarca lira sadece rayların masrafı... Depremin demir yolu ulaşımına maliyeti açıklandı. Milyarlarca lira sadece rayların masrafı...

Bodrum Anadolu Lisesi Mezunları yaptığı paylaşım ile,
“Sevgili öğrencimiz Hatice Yurt'u Hatay'da maalesef kaybettik. Çok küçükken babası Ünal vefat etti, babasız kalıp çok emek harcadı bu hayat için, çok çalıştı, matematik öğretmeni oldu. Daha çok çalıştı KPSS'den yüksek puan alıp atandı. Gökhan ile evlendi aynı kaderi paylaşıyorlardı onun da babası yoktu.
Hep emek emek işledi bu yaşamı. Bu güzelim canımız enkaz altından sağ çıkamadı. İçimiz yanıyor. Allah annesine sabır ve dayanma gücü versin. Hatice’miz ve sevgili eşi Gökhan, melekler yoldaşınız olsun. Allah rahmet eylesin. Nur içinde yatın" ifadelerini kullandı.