Yeni yılın gelişiyle birçok kaleme gelen zamlardan nasibini alan ekmek fiyatları ile ilgili yeni gelişme Sivas'ta yaşandı. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, 2022 yılında 3,5 liradan satılan 240 gram ekmeğin fiyatının 5 liraya çıkarıldığını açıkladı.

Türkiye’nin deprem açısından en güvenilir şehirleri! Jeofizik uzmanı açıkladı... Türkiye’nin deprem açısından en güvenilir şehirleri! Jeofizik uzmanı açıkladı...

Ticaret Odasını aldığı karara itiraz eden Sivas Belediyesi,  ekmek fiyatına yapılan zammın rayiç bedelinin uygun olmadığını belirtti. Yapılan zam şehirde büyük bir krize sebep olurken, Sivas Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanlığı yazılı bir açıklama yaparak bugünden itibaren kentte ekmek üretiminde kısıtlamaya gideceklerini resmen duyurdu. Yapılan açıklamaya göre bundan sonra bakkal ve marketlere  ekmek vermeyeceklerini bildiren üreticiler sadece fırınlarda ekmek satacaklarını belirtti. Başkanlık tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Maliyetleri kısmak ve fırınlarımızı ayakta tutmak için Perşembe gününden itibaren ekmek satışlarımız sadece fırınlardan yapılacaktır. Tüm Sivas halkına duyuruyoruz”