YÖK, Adalet Meslek Yüksekokulları İçin Yeni Programları Duyurdu YÖK, Adalet Meslek Yüksekokulları İçin Yeni Programları Duyurdu

NATO'nun üst düzey temsilcisi Stoltenberg, düzenlenen basın toplantısında, Gazze'de yaşanan çatışmalarda uluslararası hukukun ihlal edilmemesi gerektiğinin altını çizdi. Gazze'ye yönelik insani yardımların engellenmemesi gerektiğini belirterek, tüm taraflara sivillerin korunması yönünde çağrıda bulundu. Stoltenberg, ayrıca Orta Doğu'daki şiddet olaylarının daha büyük bir bölgesel çatışmaya dönüşmemesi için itidal çağrısında bulundu ve İran ile Hizbullah'ın müdahil olmaması gerektiğini vurguladı.

Çatışma Bölgesinden Acı Tablo

İsrail ve Hamas arasındaki çatışmaların son dönemde daha da şiddetlendiğine dair bilgiler geliyor. İsrail Savunma Kuvvetleri, Gazze'deki çatışmalarda ve sonrasındaki hava saldırılarında İsrailli siviller ve askerlerin zarar gördüğü bilgisini paylaştı. Hamas'ın askeri kanadı ise, İsrail'in ihlallerine karşı saldırı başlattığını duyurdu. Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından verilen rakamlara göre, çatışmalar sırasında büyük insan kaybı yaşandığı ve binlerce kişinin yaralandığı bildirildi. İsrail'in bölgede sağlık tesislerine yönelik saldırıları, Şifa Hastanesi gibi önemli tesislerin tahliye edilmesine neden oldu. Bunun yanı sıra, Batı Şeria ve Kudüs'te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin, Filistinlilere yönelik şiddeti de devam ediyor.