Türkiye seçimlere adım adım yaklaşırken, seçim atmosferi de Türkiye'ye hakim olmaya başladı.

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce bir takım ziyaretler kapsamında Eskişehir'deydi.

Eskişehirde açıklamalarda bulunan İnce, yeni ittifak açıklaması ve altılı masanın Cumhurbaşkanı adayı hakkında da konuştu.

CHP'den iyi ki gittim diyen İnce'nin açıklamaları:

Devlet sigortalı çalışanlara 1000 TL elektrik ve doğalgaz yardımı yapacak Devlet sigortalı çalışanlara 1000 TL elektrik ve doğalgaz yardımı yapacak

ALTILI MASA

“Karşıda muhalefete bakıyorum, bayrak kaldıran danışmanlar var. Partinin genel merkezinde basın toplantısı yapıyor, Türk bayrağını kaldırıyor, parti bayrağını koyuyor. Utanmıyor musunuz siz? Yazık, günah size be. Yazıklar olsun size. Türk bayrağını kaldıranları kendinize danışman yapıyorsunuz ya. Niye gittim CHP’den? İyi ki gitmişim CHP’den. Sizinle mi beraber olacağım? Biri bayrak kaldırıyor, öbürü ondan aşağı kalır mı? O da devrim kanunlarını kaldırıyor. Devrim kanunları yetmiyor, ilk 4 maddeyi kaldırıyor. O da yetmiyor, Türklüğü kaldırıyor. Hadi kaldırın da görelim bakalım. Bunların hepsi, Erdoğan’a çalışıyor. Muhalif falan zannetmeyin bunları. Bunların hepsi gizli Erdoğancı. Toptan göndereceğiz bunları. İktidarını da muhalefetini de toptan göndereceğiz. Onun için diyoruz ki 'Ne sağdan ne soldan, Atatürk’ün yolundan'. Onun için diyoruz ki 'Ne cumhur ne millet, tek yol Memleket' diyoruz”

“Seçime yetiştirirlerse mutlu oluruz tabi. Adayı seçimden sonraya bırakmazlarsa iyi olur. Erkeni, geçi artık hiçbir şey kalmadı. Türkiye normal bir hukuk devleti olsa Erdoğan, parlamentoyu feshederse seçimi erkene alırsa bir daha aday olamaz ama YSK buna onay verir mi, aday yapar mı; dersen onu da yapacaktır. O da ayrı mesele” 

İTTİFAK AÇIKLAMASI

“Görüşüyoruz. Yakında, ocak sonu gibi açıklamamızı yaparız. Evet, görüşüyoruz. Zafer Partisi, Doğru Parti, DSP, Adalet Partisi ile görüşüyoruz”