A101'den OPPO A55 cep telefonu kampanyası! Başka yerde yok böyle fiyat... A101'den OPPO A55 cep telefonu kampanyası! Başka yerde yok böyle fiyat...

 ABD merkezli Moderna şirketi, 'kontaminasyon' şüphesiyle 764 bin 900 doz Covid-19 aşısının toplatılacağını duyurdu. Şirketin açıklamasında, aşı şişelerinden birinde yabancı bir madde tespit edildiği, dozların önlem amaçlı toplatılacağı belirtildi. Ocak ayında İspanya, İsveç, Norveç, Polonya ve Portekiz’e dağıtılan partilerde herhangi bir güvenlik problemi tespit edilmediği aktarıldı.

Reuters’ın haberine göre, söz konusu yabancı maddenin sadece bir şişede bulunduğu ve önlem amaçlı diğer partilerin de toplatılacağı kaydedildi. Şişede bulunan yabancı maddenin ne olduğunu açıklanmazken, kontaminasyonun partideki diğer şişeler için bir risk oluşturduğuna inanılmadığı aktarıldı.


Geçtiğimiz yıl, Moderna'nın ürettiği 1.63 milyon doz Covid-19 aşısı, içinden paslanmaz çelik parçacıkları çıkması nedeniyle Japonya'da askıya alınmıştı. Bugüne kadar dünya çapında 900 milyondan fazla Moderna Covid-19 aşısı uygulandı. (DIŞ HABERLER)