Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/KCK'nın kara para aklama ve uyuşturucu ticareti faaliyetlerinin sözde sorumlusu Yadin Bulut'u etkisiz hale getirdi. Irak'ın kuzeyinde düzenlenen operasyon sonucunda, terörist Yadin Bulut'un faaliyetleri sona erdi.

Güvenlik kaynaklarına göre, Yadin Bulut, 2015 yılında PKK/KCK'nın kırsal kadrolarına katıldı ve Irak'ın kuzeyindeki bölgelerde, özellikle Kandil ve Hakurk-Avaşin'de faaliyetlerini sürdürdü. Terör örgütü PKK/KCK'nın en önemli gelir kaynaklarından biri olan uyuşturucu ticareti ve kara para aklama faaliyetlerini yöneten sorumlulardan biri olarak biliniyordu.

Volvo Fiyat Listesi Aralık 2023: Volvo S60, S90, XC40, XC60 ve XC90 Güncel Fiyatlar Volvo Fiyat Listesi Aralık 2023: Volvo S60, S90, XC40, XC60 ve XC90 Güncel Fiyatlar

MİT'in istihbarat çalışmaları sonucunda Yadin Bulut'un uyuşturucu sevkiyatı için harekete geçtiği bilgisi elde edildi. Bu bilgiye dayanarak MİT, Irak'ın kuzeyinde nokta bir operasyon düzenledi ve Yadin Bulut'u etkisiz hale getirdi.