Kredi kartı kullananlar dikkat: Bankalardan yeni karar! Kredi kartı kullananlar dikkat: Bankalardan yeni karar!

Kızılcık Şerbeti dizisinde 'Nilay' karakterine hayat veren 29 yaşındaki Feyza Civelek'in uyuşturucu siparişi verirken polise yakalandığı ortaya çıktı. Geçen Ekim ayında Beşiktaş'ta meydana gelen olayda Civelek'in, uyuşturucu almak için 6 bin TL gönderdiği ve polise "Malzemeleri getirdin mi?" dediği belirtildi.

Polis ekipleri, gece saat 04.15 sularında Ulus Mahallesi'nde devriye görevlerini yerine getirirken plakasız motosiklet kullanan iki kişiyi durdurdu. Yapılan sorgulamalarda şüphelilerden biri olan Selçuk Ç.'nin üstünden 1.1 gram taş kokain ve 0.4 gram toz halindeki kokain çıktı. Ancak motosiklet sürücüsü Ömer Faruk A.'nın üst aramasında suç unsuru bulunmadı.

Tam bu sırada Selçuk Ç.'nin telefonunun çaldığı ve Feyza Civelek'in kendisine "Malzemeleri getirdin mi?" dediği görüldü. Civelek, daha sonra polise verdiği ifadede uyuşturucu siparişi verdiğini ve parasını gönderdiğini itiraf etti. Ancak olayın polis olduğunu öğrendikten sonra gerçekleştiğini belirtti.

Civelek, alkollü olduğunu ve ilk defa uyuşturucu kullanacağını iddia etti. Ancak yaşanan olayın ardından Civelek hakkında takipsizlik kararı verildi. Ev ve üzerinde yapılan aramalarda herhangi bir uyuşturucu maddeye rastlanmadı.

Bu olayla ilgili olarak Selçuk Ç. tutuklanarak cezaevine gönderildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Civelek'e yöneltilen suçlamalardan takipsizlik kararı verildi. Ancak Civelek, daha önce de benzer bir olayda polise saldırmak suçundan yargılanmış ve para cezasına çarptırılmıştı.