Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Sancaktepe'de Ortadağ Ortaokulu'nda gerçekleşen okulların toplu açılış töreninde önemli bir mesaj verdi. Bakan Tekin, akademik çalışmalarda okulların eğitim-öğretimdeki payının yüzde 50'nin üzerine çıkamadığını ifade ederek, asıl payın evlerde olduğunu vurguladı. Çocukların başarılı olmalarını istiyorsak, evlerde çocuklarımızla daha fazla zaman geçirmemiz gerektiğini, onlara daha iyi örnek olmamız gerektiğini belirtti. Ayrıca, çocukların eğitim-öğretim süreçlerini daha yakından takip etmemiz gerektiğini ifade etti.

Bakan Tekin, çocuklardan da kitap okuma alışkanlığı kazanmalarını istedi. Öğretmenlerinin önerisi üzerine her akşam yarım saat kitap okuma alışkanlığını aileleriyle birlikte geliştirmelerini önerdi. Bu çağrıyla, çocukların eğitimine katkı sağlayacak bir aile işbirliği oluşturmayı hedefledi.

Ayrıca, Bakan Tekin velilere çocuklarının kitap okuma isteğini desteklemelerini ve öğretmenlerin verdiği ödevleri uygulamalarını istedi. Eğitim-öğretim sürecinin daha etkili ve anlamlı hale gelmesi için ailelerin bu konuda katkı sağlamasının önemli olduğunu belirtti.

Bakan Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eğitime ayrılan bütçenin önemini vurgulayarak, tüm paydaşları Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği yapmaya davet etti.

Acun'dan büyük sürpriz! Survivor kadrosunu paylaşı, o isim dikkat çekti! Acun'dan büyük sürpriz! Survivor kadrosunu paylaşı, o isim dikkat çekti!

Son olarak, Bakan Tekin, binaların sadece okullar olmadığını, ailelerin evlerinin aynı zamanda birer okul olduğunu belirtti. Evlerde çocuklarla daha fazla zaman geçirilmesinin, onların eğitimine olumlu katkı sağlayacağını vurguladı.