Cinsiyet değişikliğinin ya da değişiklik ile ilgili operasyonel çalışmaların yapılmasının normal bir estetik durum olmasından ziyade ahlaki nitelik taşıdığını dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi yetkilileri, bu konuyla ilgili yasal çalışma başlatacaklarını belirtti.


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, tıbbi zorunluluk haricinde cinsiyet değişikliğini yasaklayan kanun teklifi vereceklerini söyledi.


MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, LGBTİ&+’ları konu alan bir yasa tasarısı hazırlığı içerisinde olduklarını söyledi. Konuya yönelik sosyal medya hesabı Twitter'dan bir paylaşım yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, şu ifadeleri kullandı;


“Aile, Türk toplumunun temelidir. Pedofili niteliği taşıyan suçlara ilişkin cezaların ağırlaştırılmasının yanı sıra aynı zamanda lgbt propagandası ile tıbbi zorunluluk haricinde cinsiyet değişikliğine 'teşvik etmeyi' yasaklayan hükümler Böylece ceza mevzuatımızda bulunmalıdır.”

KPSS şartı kaldırıldı: Kızılay ve AFAD personel alım ilanı yayınladı… KPSS şartı kaldırıldı: Kızılay ve AFAD personel alım ilanı yayınladı…

İfadelerini kullandı.