Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi olan Arka Sokaklar, 17.sezonu ile geçtiğimiz Eylül ayında sevenleri ile yeniden buluştu. Ancak Başrollerini Zafer Ergin, Özgür Ozan, İlker İnanoğlu, Oya Okar ve Ozan Çolakoğlu gibi isimlerin paylaştığı dizinin çekimleri Kasım ayında ani bir şekilde durduruldu.

Dizinin final bölümü yayınlanmadan ekrandan kaldırılması dizi takipçilerini derinden üzmüş, konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapmaması akıllarda soru işaretleri oluşturmuştu. 

Gazeteci Birsen Altuntaş kanalın bu konudaki tavrını araştırdı. Altuntaş'ın haberine göre Kanal D yönetiminin Arka Sokaklar defterini tümüyle kapattığını, yerine başka bir program yayınlacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversitelerde yüz yüze eğitim açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversitelerde yüz yüze eğitim açıklaması

Kanal D, Pastel Film’in Hülya Avşar ve Hamdi Alkan’lı Arka Sokaklar dizisinin ekrana geldiği Cuma akşamı için“Yıldız De Bana” yarışmasını yayınlamaya karar verdi. 

Öte yandan Kanal D yönetimi, Arka Sokaklar dizisinin başka bir kanala geçebileceğine yönelik ortaya atılan iddiaları da kesin bir dille yalanladı.