Aksaray'daki kazada acı tesedüf Aksaray'daki kazada acı tesedüf

Dün Erzurum mitingi esnasında taşlı saldırıya uğrayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bugünkü Konya programı öncesi Kızılay Konya yönetim  kurulu başkanından tepki çeken bir paylaşım geldi.

Bugün 14.00'de Konyalılarla bir araya gelecek olan Millet İttifakı Cumhurbaşkanı yardımcılığına aday Ekrem İmamoğlu'nun ziyareti öncesi  Konya Genç Kızılay Başkan Yardımcısı Abdullah Halit Üzülmez, sosyal medya hesabı üzerinden "Memlekette Hac dönemi erken başlamış. Yarın Konya'da Herşey çok güzel olacak desene bekliyoruz" ifadelerini kullanırken, Kızılay Selçuklu Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Dağlı ise "Yarın Konya'da Herşey çok güzel olacak desene bekliyoruz" dedi.

Tepki çeken paylaşımların ardından Kızılay, söz konusu paylaşımlarda bulunan iki yönetici görevden aldığını açıkladı.

Kızılay tarafından yapılan açıklamada söz konusu olan paylaşımların hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğinin altı çizilerek, şu iafdeler kaydedildi:

"Konya'da daha önce Kızılay Selçuklu Şubesinde gönüllü olarak görev yaparken istifa ederek ayrılan bir kişi ile Kızılay Gençlik faaliyetlerinde gönüllü olarak yer alan bir başka kişinin sosyal medyadan yaptığı ve basına yansıyan paylaşımların içeriği hiçbir şekilde kabul edilemez. Kızılay ilkelerine aykırı bu beyanlar nedeniyle haklarında inceleme başlatılmış olup, her iki kişi de Kızılay faaliyetlerinden el çektirilmiştir."