Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'deki Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nin ikinci tur oylamasına yaklaşılırken, vatandaşlara yönelik çözüm önerilerini açıklamaya devam ediyor. Son olarak, cep telefonlarına gönderilen bir kısa mesaj aracılığıyla vatandaşları biriken kredi kartı borçları hakkında açıklamada bulundu.

İnşaatta çalışan İngilizce öğretmeni 22. kattan aşağı düşerek hayatını kaybetti İnşaatta çalışan İngilizce öğretmeni 22. kattan aşağı düşerek hayatını kaybetti

Kemal Kılıçdaroğlu'nun gönderdiği kısa mesajda, "Erdoğan'ın sebep olduğu ekonomik buhran yüzünden birikmiş kredi kartı borçlarınızı, devletimizin hazinesi, bankalardan devralacak" ifadesi yer aldı. Mesajda ayrıca, "Borçlardan kurtulma ve borç batağına saplanma referandumu" olarak nitelendirilen bir vurgu yapıldı.

Mesajda Kemal Kılıçdaroğlu'nun şu ifadelere yer verdiği belirtildi: "Sevgili vatandaşım, borç harç evini güçlendirmeye çalıştığını biliyorum. İktidara gelir gelmez, bireysel kredi kartı borçlarınız için kesin çözüm üreteceğim. Erdoğan'ın sebep olduğu ekonomik buhran yüzünden birikmiş kredi kartı borçlarınızı, devletimizin hazinesi, bankalardan devralacak. Kredi kartı borcunuzun faizi tamamen silinecek ve anapara 36 ay taksitlendirilecek. Böylece yüz binlerce vatandaşımız, bu yükün altında ezilmekten kurtulacak, rahat bir nefes alacak, borç batağı yüzünden yuvalar yıkılmayacak. Unutmayın, 28 Mayıs seçimi, bu ağır borçlardan kurtulma veya ülkede borç batağına saplanma referandumudur! Vatanını seven sandığa gelsin."