Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, gündemi değerlendirdi. Karamollaoğlu, seçimlerin zamanında yapılması halinde Cumhurbaşkanı'nın aday olamayacağını ifade ederek, " Anayasa Mahkemesi müdahale eder. Çünkü çok açık ve net, bir kişi iki dönemden fazla aday olamaz. Olabilir ama bir şartla, Meclis karar verirse ve seçimi öne alırsa" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

“CUMHURBAŞKANI VATANDAŞIN KARŞISINA ÇIKAMIYOR”

Ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“TÜİK’e göre bile, TÜİK’e göre bile diyorum resmi rakamları kullanırken ‘bile’ edatını kullanmak zorunda kalışımız dahi çektiğimiz sıkıntıların ne kadar önemli olduğuna işaret ediyor. TÜİK rakamları manipüle edilmiş rakamlar. Devlet gerçekleri görmüyor, görmemek için çaba sarf ediyor. Tüketici Güven Endeksi yüzde 67 seviyesinde. 2014 yılında ilk defa kullanılmaya başlamıştı. Bugüne kadarki en düşük seviyesinde. İnsanlar evinden çıkmaktan bile korkar oldu.

İBB Burs Başvuruları Nereden Yapılır? Şartları Nelerdir? Ne kadar veriliyor? İBB Burs Başvuruları Nereden Yapılır? Şartları Nelerdir? Ne kadar veriliyor?

Asgari ücretlinin saatlik mesaisi 1,3 dolara kadar düştü. Bir asgari ücretli bir günlük emeği ile bir kilo eti zor alıyor. Bu nasıl bir mantık? Belli bir kesimin bir eli yağda bir eli balda. Diğer kesimin karnının doyması mümkün değil. Ama sürekli ‘6 ay sonra düzelecek’ vaadini tekrar ediyorlar. Milletin de buna karnı doydu.

Ekonomik değerler iç açıcı değil. Sayın Cumhurbaşkanı da eskisi gibi vatandaşın karşısına çıkamıyor. Dar gelirliler hariç herkesin karşısına çıkabiliyor. Herkes sıkıntı içerisinde. Kiracı, ev sahibine karşı mahcup. Babalar, çocuklarına mahcup. Emekliler, torunlarına mahcup. Dünyadaki şartlar düzelirse bizim de şartlarımız düzelir gibi bir beklenti içindeler galiba. Bizim şartlarımız çok daha geride.”

“SEÇİM ZAMANINDA YAPILIRSA CUMHURBAŞKANI ADAY OLAMAZ”


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Seçimler zamanında yapılacak, ben de adayım” dediğini hatırlatan Karamollaoğlu, “Kusura bakmasın, seçimler tam zamanında yapılırsa Sayın Cumhurbaşkanı aday olamaz. Anayasa Mahkemesi müdahale eder. Çünkü çok açık ve net, bir kişi iki dönemden fazla aday olamaz. Olabilir ama bir şartla, Meclis karar verirse ve seçimi öne alırsa.” ifadelerini kullandı. Karamollaoğlu, kendi cumhurbaşkanı adaylarına ilişkin de “Net olarak, hukuken seçim tarihi belirlendikten sonra, altılı masa veya muhalefet olarak bizler bir araya gelip Cumhurbaşkanı adayını açıklarız. Ama henüz seçim tarihi kesinleşmeden böyle bir adayın şimdiden açıklanması ihtiyacını da duymuyoruz. Gereği de yok” değerlendirmelerinde bulundu.