Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, okul ziyaretlerine devam ediyor Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, okul ziyaretlerine devam ediyor

Türkiye'nin en büyük keşfi olarak kayıtlara geçen Karadeniz gazının hanelerde ne zaman kullanılmaya başlayacağı tarihe ilişkin açıklamada bulunan Burhan Özcan, 540 milyar metreküplük doğal gazın Nisan ayı itibarıyla kullanılmaya başlanacağını söyledi.

Enerjideki dışa bağımlılığı önemli ölçüde azaltacağı belirtilen keşfin hazırlıklarının Kasım ayında bitirildiğini belirten BOTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Özcan, karadan iletim için beklediklerini açıkladı:

 "Karadan itibaren Türkiye iletim sistemine bağlamakla mükellefiz. Kasım itibarıyla tüm hazırlıklarımızı bitirdik, bekliyoruz. Nisan itibarıyla sisteme bağlanacak, ondan sonra tüm Türkiye'yi gazla buluşturacağız"

Öte yandan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından gündemlerinde deprem gerçeği olduğunu belirten Özcan, ODTÜ ve İTÜ ile Marmara Bölgesi'nde tespit edilen noktaların tamamında gerekli tedbirleri alarak çalışmaları tamamladıklarının altını çizdi.