İBB Başkanı İmamoğlu kararının açıklandığı andan itibaren Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı olacağına yönelik sözleri gündeme bomba gibi düşerken CHP Lideri Kılıçdaroğlu, basın mensuplarına verdiği kimi demeçlerde bu duruma sıcak bakmadığını ima etmişti. Bugün İYİ Parti lideri Akşener'den Kılıçdaroğlu'nun düşüncesinin aksini belirten sözler geldi.

Promosyon anlaşmaları hız kesmeden devam ediyor! Hesaplara tek seferde 20 bin TL yatırılacak Promosyon anlaşmaları hız kesmeden devam ediyor! Hesaplara tek seferde 20 bin TL yatırılacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kararının açıklandığı gün Almanya'da bulunan CHP Lideri, ziyaretini iptal edip İstanbul'a dönmüş ve İmamoğlu'nu ziyaret ederek İBB Başkanının olası cumhurbaşkanlığına kapıları şu sözlerle kapatmıştı:

 "16 milyona hizmete devam et" Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri adaylık konusuna nokta koyduğu şeklinde yorumlanırken bugün Akşener'den çok konuşulacak sözler geldi. İşte, o sözler:

''Sayın Erdoğan 'Bu şarkı bitmeyecek' dedi. Bitmedi de. Bakın şimdi cumhurbaşkanı. Ekrem İmamoğlu için de bitmeyecek. Ama sadece 16 milyon çerçevesi içine konulursa o şarkı biter.''