Dün önemli açıklamalarda bulunan İYİ Parti lideri Akşener, 6 yaşındaki çocuk istismarı davasının takibini yapacağını, davaya aynı zamanda parti olarak müdahil olduklarını da belirtti. Ayrıca İslamla bunun hiçbir alakası olmadığını, bu sapıklığın mutlaka cezasının verilmesi gerektiğini söyledi.

Taşeron İşçiler ve Uzman Çavuşlar Kadroya Alınacak. Ücretli Öğretmenler İçin de Yeni Gelişme... Taşeron İşçiler ve Uzman Çavuşlar Kadroya Alınacak. Ücretli Öğretmenler İçin de Yeni Gelişme...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in konuyla ilgili açıklaması:

''Bunun takibini yapmazsam şerefsizim, namerdim, ahlaksızım. Bunu bizzat yapacağım. Biz, bu davaya parti olarak aynı zamanda müdahil oluyoruz şimdi. Bahadır Erdem, partimiz adına katılacak.

Her şeyini takip edeceğiz. 6 yaşında bir çocuğu, ben Öğretmen Okulu'nda okurken ilkokula veremezdiniz. Okul öncesi eğitimdi. Siz evlendiriyorsunuz. Utanmadan o, çocukla karı-koca ilişkisi kurabiliyor. Bunu benim anlamam, havsalamın alması mümkün değil. Anne, baba, eş diyemeyeceğim o adam, cemaat midir, tarikat mıdır, vakıf mıdır, dernek midir ne ise her biri mutlaka takip edilmeli. İfade mi alınacak, ne yapılacaksa ince bir işçilikle takip edilmelidir ki caydırıcılığı olsun.

Bunun dini manada da konuşulmasını hiç doğru bulmuyorum. Bizim dinimizde de böyle bir durum yok.

Çeşitli yerlerdeki çocuklara uzanan eller kırılmalıdır. Şimdi anlıyorum ki ben, İstanbul Sözleşmesi bunları engelleyen hukuki bir altyapıydı. Bu güruhların, bu zihniyetteki insanların talebiyle Sayın Erdoğan, siz İstanbul Sözleşmesi'nden çıktınız. Biz gelir gelmez ilk imza, İstanbul Sözleşmesi'ne imza atmak olacak.''