Tatil planı yapanlar bu haber size! İstanbul için kar tahmini yapıldı. Plan yapanlar için biraz erteleme olabilir sibiryadan soguk hava dalgası ile karşı karşıya kalınacak.

18 Aralık tarihine dikkat çekildi 
Beklenen kar yağışı için önemli değerlendirmelerde bulunan Bozyurt şu açıklamaları yaptı:

Promosyon anlaşması imzalandı! Hesaplara tek seferde 27 bin TL yatırılacak Promosyon anlaşması imzalandı! Hesaplara tek seferde 27 bin TL yatırılacak

"18-19 Aralık tarihlerinde hava sıcaklıkları 10 ila 12 derece azalacak. Yurdun iç, doğu ve kuzey kesimlerinde yer yer kar yağışları bekliyoruz. Bir başka demecimde de 20 Aralık'tan sonra ciddi kar yağışları beklediğimi söylemiştim. Doğada bazı sapmalar meydana gelebilir, bu gayet doğaldır. Bu tahminlerin yanlış çıktığı anlamına gelmez."

'4-5 gün etkili olacak' 
İklim uzmanı Bozyurt, "Arkadan devamlı yağışlar geliyor. Hava sıcaklığının düşmesi nedeniyle bu yağmurlara ilaveten 18-19 Aralıktan itibaren yağmurların yanına kar yağışları da ekleniyor. 18 Aralık'ta gelecek hava kütlesi 4-5 gün etkili olacak. Özellikle karasal iklimin hüküm sürdüğü yerlerde kar yağışı olacak, İstanbul'un yüksek kesimlerinde de kar yağışı etkili olabilir" değerlendirmesinde bulundu.