Gazze'deki son saldırıda İsrail, Gazze'nin en büyük ve merkezi hastanesi olan Şifa Hastanesi'ni hedef aldı. Yoğun bakım ünitesi, ameliyathane binası ve doğumhanesi vurulan hastanede korkunç bir trajedi yaşandı. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre, bu saldırı sonucunda 2 prematüre bebek yaşamını yitirdi ve 37 bebek ise hayatını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya.

ifa2

Hamas-İsrail savaşı 7 Ekim tarihinde başlamıştı, ancak son zamanlarda tek taraflı bir savaşa dönüşmüş gibi görünüyor. Gazze'de yaşayan siviller, yaşlarına, cinsiyetlerine veya diğer koşullarına bakılmaksızın İsrail saldırılarının hedefi haline gelmiş durumda.

bebek888

Sosyal medya fenomeni ve güzellik salonu sahibi Neslim Güngen hakkında soruşturma başlatıldı Sosyal medya fenomeni ve güzellik salonu sahibi Neslim Güngen hakkında soruşturma başlatıldı

Şifa Hastanesi'nin vurulması, sağlık alanında yaşanan ciddi bir krizin bir yansımasıdır. Hastane yetkilileri, saldırı sonucunda 2 prematüre bebeğin hayatını kaybettiğini ve diğer 37 prematüre bebeğin hayatının büyük tehlikede olduğunu açıkladılar.