Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremlerin vurduğu 10 ile yönelik başlatılan seferberlik sonucunda bölgelerdeki yaraların hızla sarılması için zamana karşı yoğun bir çaba sarfediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı son verilere göre son yüzyılın en büyük felaketi olan depremde toplam 14 bin 14 vatandaş yaşamını yitirdi ve 63 bin 794 kişi ise yaralandı.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın Şahan Gökbakar'a Attığı Pembe Taytlı Recep İvedik Göndermesi Tepki Çekti! Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın Şahan Gökbakar'a Attığı Pembe Taytlı Recep İvedik Göndermesi Tepki Çekti!

Büyük bir birlik beraberlik örneği ile sahadaki çalışmalarda aktif olarak destekte bulunan lise ve üniversite öğrencilerinin yardımına dikkat çeken İlber Ortaylı, yetkili makamlara seslenerek, okulların 1 hafta daha tatil edilmesi gerektiğini söyledi.

Ortaylı, söz konusu çağrıyı Twitter hesabından şu sözlerle yaptı:

''Türkiye'de her yerde bütün gençler sahada. Liselere ve üniversitelere bir hafta daha tatil verilmeli ki desteğe devam etsinler. Milli Eğitim Bakanlığı ve üniversitelerin dikkatine."