Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17'de, 7,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Doğu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi dahil birçok il depremi hissetti.

Depreme ilişkin çalışmaları koordine etmek üzere AFAD Başkanlığı'na giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremin bilançosuna ilişkin detayları paylaştı. Erdoğan, depremde 912 kişinin hayatını kaybettiğini, 5 bin 385 kişinin ise yaralı olduğunu belirtti. Ayrıca 2 bin 818 binanın depremde yıkıldığını söyledi.

Depremden çok ciddi şekilde etkilenen illerden biri olan Şanlıurfa'nın Bahçelievler Mahallesi'nde içinde insan olduğu belirtilen bir binanın artçı sarsıntılar nedeniyle çökme anı cep telefonu kamerasına yansıdı.

Uzmanlar, artçı sarsıntıların devam edebileceğini bu nedenle de hasarlı binalara girilmemesi konusunda sık sık uyarı yapıyor.

Survivor'da şoke eden ayrılık! Acun Ilıcalı açıkladı yarışmacının Survivor hayatı bitti.... Survivor'da şoke eden ayrılık! Acun Ilıcalı açıkladı yarışmacının Survivor hayatı bitti....