Millet İttifakı'na verdiği desteği kamoyuna doğrudan duyurması ile sık sık eleştirilerin odağı haline gelen Millet İttifakı'na yönelik açıklamalarda bulunan HDP'li Sırrı Süreyya Önder, desteklerinin ikinci turda da devam edeceğini söyledi.

14 Mayıs seçimlerinde Yeşil Sol Parti'den İstanbul milletvekili seçilen Sırrı Süreyya Önder, YouTube kanalında seçime ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Resmi Gazete’de yayımlandı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Resmi Gazete’de yayımlandı

Yaptığı yayında "Kılıçdaroğlu'nun bize taahhüt ettiği şeyler var" diyen Sırrı S. Önder Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayının ağır bir sorumluluğu üzerine aldığını söyledi.

Açıklamalarında Sırrı Süreyya Önder şu ifadeleri kaydetti:

''Kendisinin taahhüt ettiği birtakım şeyler var Yani örneğin bağımsız yargı bunu kendisi kamuoyu önünde defalarca deklere etti. Örneğin bizim arkadaşlarımızın cezaevinde boşuna yatıyor oluşunun ya da siyasi bir hınç alma duygusuyla yatıyor oluşunun altını kendisi çizdi.

Dolayısıyla bu ağır bir sorumluluk aldı üzerine. Bunları yerine getirmek zorunda zaten bu ülkede değişim talebi de tam bu noktalarda en başta adalet adaletsizlikten şikayet alanında odaklanıyor. Kılıçdaroğlu'nun bir hiyerarşik olarak önce şunu yapacağı, sonra bunu yapacağı ya da bunu yapmayacağı gibi bir şey ben öngöremem ama kesinlikle adalet bahsinden başlaması gerektiğini düşünüyorum.''