Halbank, yepyeni bir kredi kampanyası ile iş kurmak isteyenlerin ve işini büyütmek isteyenlerin hayallerini gerçekleştirmeye yardımcı oluyor. Halk Girişimci Kredisi adı verilen kampanya, sıfır faiz oranı ve 60 ay vade seçeneğiyle birlikte, 12 ay geri ödemesiz dönem sunuyor. Bu kampanyanın özellikle genç girişimciler tarafından ilgi görmesi bekleniyor.

Söz konusu kredi, 250 bin lira olarak belirlendi ve bu kredi imkanlarından yararlanmak için belirli şartların sağlanması gerekiyor. Kredi alacak kişiler, 12 ay geri ödemesiz ve 60 ay vadeli sıfır faiz imkanından yararlanabilecekler.

Kredi kampanyasından yararlanabilecek kişiler arasında, iş kurmak isteyen veya işini büyütmek isteyen, 45 yaş altındaki ve en az ilk okul mezunu olan herkes yer alıyor. Ayrıca, gazi, şehit/gazi yakını veya engelli olanlar da başvuruda bulunarak bu kredi imkanlarından yararlanabilecekler. Bu kişiler için yaş sınırı 55 olarak belirlendi ve kredi miktarı da 300 bin liraya yükseltildi.

Genç Kızları Fuhşa Zorlayan Şebeke Çökertildi: 22 Kadın Kurtarıldı Genç Kızları Fuhşa Zorlayan Şebeke Çökertildi: 22 Kadın Kurtarıldı

Halbank'ın bu kampanyası, iş kurmak veya işini büyütmek isteyen kişilere maddi destek sağlayarak iş hayatına adım atmalarını kolaylaştıracak. Kredi geri ödemesi de maksimum düzeyde kolaylık sağlıyor ve işletmelerin büyümesine yardımcı oluyor.