Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, memur maaşları ve özlük hakları konusundaki 4. toplantısını tamamladı. Toplantı sonucunda, 55 maddenin 40'ının reddedildiği ve uzlaşılamayan konuların olduğu bildirildi.

2024-2025 yıllarını kapsayan 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde taraflar arasında anlaşma sağlanamamıştı. İktidarın önerdiği maaş artışı teklifi, kamu görevlisi konfederasyonları tarafından reddedilmişti. Bu nedenle Kamu Görevlileri Hakem Kurulu süreci devreye girmişti.

Güncellenen 2023 Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı (ÖKBYS) Uygulama Kılavuzu yayınlandı. İşte o Kılavuz... Güncellenen 2023 Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı (ÖKBYS) Uygulama Kılavuzu yayınlandı. İşte o Kılavuz...

Hakem Kurulu'nun 4. toplantısı sonuçlandı. Toplantıda uzlaşılamayan 55 madde görüşüldü. Ancak bu maddelerden 40'ı kurul tarafından reddedildi. Kalan 10 madde ise maaş zammı oranı, enflasyon farkı ve refah payı gibi konuları içeriyor.

Kira yardımı, doğum yardımı, evlenme yardımı ve ölüm yardımı gibi konuların da içinde bulunduğu birçok madde, Hakem Kurulu tarafından reddedilenler arasında yer aldı. Ayrıca, kurulun veteriner hekim, teknisyen ve teknikerlerin özel hizmet tazminatı oranındaki artış taleplerini sınırlı bir şekilde kabul ettiği belirtildi.

Kurulun son toplantısı 31 Ağustos tarihinde gerçekleşecek. Bu toplantıda, memur maaşları ve emekli aylıklarına 2024 ve 2025 yıllarında yapılacak zam oranlarına karar verilecek. Kamu görevlileri ve emekliler, bu kararın sonucunu merakla bekliyor.