ROTASYONA TABİ ŞUBE MÜDÜRLERİ ROTASYONDAN KURTULMAK İÇİN ÜCRETSİZ İZİN PEŞİNDELER

Bakanlık yetkilileri, rotasyona tabi olup ücretsiz izne ayrılan ve rotasyonu delme girişimine yardımcı olan il ve ilçe milli eğitim müdürlerini mercek altına almalıdır.

GÜNCEL 08.05.2020, 00:54
ROTASYONA TABİ ŞUBE MÜDÜRLERİ ROTASYONDAN KURTULMAK İÇİN ÜCRETSİZ İZİN PEŞİNDELER

Kamudanhaber- Özel Haber

Ali Çakır

Bakanlık yetkilileri, rotasyona tabi olup ücretsiz izne ayrılan ve rotasyonu delme girişimine yardımcı olan il ve ilçe milli eğitim müdürlerini mercek altına almalıdır.

Eğitim ve öğretime hizmet eden şube müdürlerinden bir kısmının, örnek davranış sergileyecekleri yerde, hileli bir şekilde rotasyondan kurtulmak için ücretsiz izinle rotasyondan kurtulmaya çalışmaları büyük bir tepki almaktadır.

Genellikle birinci bölgede 6. yılını dolduran şube müdürleri ücretsiz izinle sürelerini bir yıl uzatabiliyorlar. Bu durumda 2-3-4. bölgelerde çalışıp rotasyona tabi, birinci bölgeyi tercih edecek şube müdürlerinin yolunu kapatarak büyük bir haksızlığa imza atmış oluyorlar. Bu haksızlığa alet olan il ve ilçe milli eğitim müdürleri büyük tepki toplamaktadırlar.

Rotasyona tabi şube müdürüne ilk ücretsiz izin veren Ankara Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ücretsiz izin talebinde bulunmaya çalışan rotasyona tabi çoğu şube müdürleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlerini karşı karşıya getirmiştir. Haksız izin talebinde bulunan rotasyona tabi şube müdürlerine bazı sendika yetkilileri de destek vermektedirler.

Bu durum, yıllarca 2-3-4 bölgelerde çalışıp rotasyonla 1. bölge tercihinde bulunacak şube müdürlerinin yolunu kapatmış olacaklardır.

Hileli ücretsiz izin alan şube müdürleri için bakanlık yetkililerini göreve davet eden 2-3-4 bölgede rotasyona tabi şube müdürleri haklarının gasp edilmesine sessiz kalmayacaklarını, rotasyondan kurtulmak için hileli ücretsiz izin alan rotasyona tabi şube müdürlerine ve bunlara izin veren İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerine karşı, ilgili hukuk yollarına başvuracaklarını dile getirmektedirler.

Mağdur olacak olan şube müdürleri, MEB yetkililerinin bu duruma en kısa zamanda el koymalarını beklemektedirler.

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (47)
rotasyon adalettir 2 ay önce
15 Temmuzda dahi rotasyonu uygulayan bakanlığımız, salgının kontrol altına alındığı bu yılda da rotasyonunu tamamlayacaktır. Virüs bitmesin diye yaptığınız beddualar size hep kaybettirecek. yazıklar olsun. Genel müdürümüz bu beyefendilere ilçe müdürlüğü teklif edilse, ne virüs der ne salgın der ne de aile lafını ağzına alır. dürüst olun dürüst. rotasyon adalettir
Mehmet 2 ay önce
Büyük kısmı rapor ayarlayarak bu rotasyondan kurtulmaya çalışıyor.
şahin 2 ay önce
önceden almış olsalardı belki ancak zorunlu hizmet yılını doldurdukları için almalarının bi faydası olmaz diye düşünüyorum
Doğrucu 2 ay önce
Ücretsiz izin kanuni bir haktır, ama kul hakkı gaspederek kullanmak insani değildir. Raporda ve izinde sahte gerekçe gösterenlerin mazeretlerini yine de yaşamalarını istemem ama yaşarlarsa da akıllarından çıkmayacaktır.
Doğrucu 2 ay önce
Ücretsiz izin elbette bir haktır, ama Allahın adaleti elbet yerini bulacaktır.
Şube Müdürü 2 ay önce
Hak kullanmak ne zamandan beri suç ve kınanır oldu. Bu arada rotadyoncu değilim.
Kaplan 2 ay önce
Ben de şube müdürüyüm. Hak kullanmak değil en büyük haksızlığı yapmaktır. Madem ücretsiz izin alacaktı neden bu günü bekledi. Özellikle de hiçbir sosyal aktivitenin yapılamadığı korona günlerini. Bunu yapanlar haksızlığı ve adaletsizliği kendilerine hak gören kişilerdir. Elbet bu yerin birde altı var. Orada ne hesap verecekler.
Mehmet AVCI 2 ay önce
Asıl haksızlık 2 yıl üstüste rotasyon yapmayıp 1. bölge çalışanlarını kendilerinin iki katı puana sahip 3 ve 4. bölgede çalışanlarla aynı dönem tayin istemeye zorlamalarıdır. Adil ve eşit rotasyon için 1. bölgede çalışanların rotasyonu bir yıl ertelenmelidir.
ecnebi yaratık 2 ay önce
hade oradan hade oradan
Hasan 2 ay önce
Birinci bölgede çalışan arkadaşların bu sene rotasyona girmeleri kendi açılarından çok doğru olur. Çünkü bu sene 2 ve 3 rotasyona girdiği için çok fazla kadro boş olarak açılacak. 2021 yılında açılacak kadro sayısı çok az olur. Rotasyondan ve isteğe bağlıdan sonra bakanlık birde ilk atama yaparsa o zaman boşluklar tamamen dolar diye düşünüyorum.
Koseyri 2 ay önce
İl Millî Eğitim Müdürlüklerine;Bilindiği üzere, 30.04.2020 tarihinde İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri Şube Müdürlerinin 2020 yılı Yer Değiştirme Kılavuzu yayınlanmıştır. Ancak bölge hizmetine bağlı yer değiştirmeye tabi şube müdürlerinin 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 108’inci maddesine göre aylıksız izin talep ettikleri duyumu alınmıştır.

Bu bağlamda, bölge hizmetine bağlı yer değiştirmeye tabi şube müdürlerinin aylıksız izin (amirlerin takdirine bağlı ) taleplerinin yer değiştirme işlemleri tamamlandıktan sonra değerlendirilmesi gerekmektedir.Personel Genel Müdürlüğü
Kızılay da Hayat Güzelmi 2 ay önce
2014 yılında Rotasyona tabi şube müdürleri böyle etik dışı bir yola tevessül etmemişlerdi. Kendi menfaati için bu Yola başvuranlar a millî eğitim emanet edilemez. Bakanlık acil olarak yönetmelikte değişiklik yaparak bu ucube bölge uygulaması ni sonlandırarak bir kurumda en fazla 5 yıl çalışma kuralını merkez teşkilatında çalışanlar dahi getirmeli
doğrucu 2 ay önce
paşa paşa gittim vAllahi, kimseye ne küstüm ne de sitem ettim
Mustafa 2 ay önce
Rotasyon yönetmeliğe göre yapılmaktadır.Yönetmeliğin bir kısmını (şube müdürlerine)uygulayıp ,il müdür yardımcılarına ve ilçe müdürlerine uygulamamak ne etiktir, ne de adalettir.
Ali 2 ay önce
Size de iyi malzeme çıktı, tıklanma rekoru kıtıyorsunuzdur. Hem nalına, hem mıhına. Bence adil çözüm önerinizi yazsanız daha iyi olur. Kimseyi mağdur etmeyecek bir çözüm.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 07 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49