Muharrem İnce e-Devlet üzerinden CHP üyeliğinden istifa etti.

Muharrem İnce düzenlediği basın toplantısının ardından e-Devlet üzerinden CHP üyeliğinden istifa etti. İnce, ''CHP artık bir tabeladan ibaret. Yolumu ayırıyorum'' ifadelerine yer verdi.

GÜNCEL 08.02.2021, 16:25 08.02.2021, 16:30
Muharrem İnce e-Devlet üzerinden CHP üyeliğinden istifa etti.

CHP Kurultayı'ndan sonra “Memleket Hareketi”ni başlatan Muharrem İnce basın toplantısı düzenledi. 

İnce'nin konuşmasından öne çıkanlar:

Muhalefet iktidara meydan okuyamıyor. Çünkü bu iktidar muhalefetten, bu muhalefet de iktidardan çok memnun. Karpuz gibi toplumu ikiye böldüler. Erdoğan, dolarla nasıl mücadele edeceğini söylüyordu, bugün doların halini görüyoruz. Muhalefetin söyleyemediğini ben söylüyorum, Erdoğan istifa etsin. 

Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele edeceğim dedi. Ne oldu bu 3Y katlandı. Hatta 4Y oldu, yüzsüzlüğü de ekleyelim.  

Biz Türkiye'ye bir fırsat olacağız. Bizim yaptığımız her işte vicdan olacak. 

Muhalefet, parti içindeki demokrasiyi yok ederek millete demokrasi vaad edersen kimse sana inanmaz. CHP'de Atatürk diyemeyen CHP'li yöneticilerin olması içimizi kan ağlatmaktadır. Muhalefet, 18 yıldır ülkeyi uçurumu sürükleyen Cumhurbaşkanına yürekleri yetmediği için istifa et diyememektedir.  Bu iktidardan da muhalefetten de ülkeye hayır gelmez.

CHP ARTIK BİR TABELADAN İBARET

Bugün bir yol ayrımındayım. ABD'den demokrasi dilenenlerle ben artık yolumu ayırıyorum. Bugün CHP'yi yönetenlerle yolumu ayırıyorum. CHP artık bir tabeladan ibaret. Hedefimiz 50+1. Tek adam partisi değil, ortak aklında partisi olacağız.

Bizim işimizin olmayacağı tek yer Cumhur İttifakı'dır. Partimizin ismi, logosu her şeyi hazır. Her şeyimiz tamam. Bize yakışır bir şekilde açıklayacağız. Bugün CHP'den istifa edicem. Gerekçesini de hafta içi yazılı olarak göndereceğim.

Yorumlar (3)
Vatandaş 5 ay önce
Sen hesabı önce ayrıldığın partiye sor... Tabelada kalırsın yoksa...
vatandaş 5 ay önce
yazık be, çok yazık.
Murat 5 ay önce
AKP yandaşı,akp yi iktidarda tutmayı asla basaramayacak,adam kazandı diyen seçimden kaçan siyasetçisin
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 20 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49