İLKSAN üyelerine yapılan sosyal yardım ödemeleri yüzde 20 artırıldı

İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz, yazılı açıklamasında, sandık tarafından yapılan evlilik, doğum, afet, ölüm, cenaze, şehitlik, maluliyet ve emeklilik yardımı ödemlerinde, 1 Ocak'tan itibaren geçerli olmak üzere ortalama yüzde 20 artış yapıldığını ifade etti.

GÜNCEL 06.01.2021, 15:53 06.01.2021, 16:26
İLKSAN üyelerine yapılan sosyal yardım ödemeleri yüzde 20 artırıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığınca (İLKSAN), eğitim çalışanlarına düzenli yapılan sosyal yardım ödemelerinin artırıldığı belirtildi.

MEB İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz, yazılı açıklamasında, sandık tarafından yapılan evlilik, doğum, afet, ölüm, cenaze, şehitlik, maluliyet ve emeklilik yardımı ödemlerinde, 1 Ocak'tan itibaren geçerli olmak üzere ortalama yüzde 20 artış yapıldığını ifade etti.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinin başından itibaren evlenme ve doğum yardımı başvurularının e-Devlet üzerinden alındığını kaydeden Yılmaz, diğer yardım ödemelerinde de başvuruların e-Devlet'e taşınması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

İLKSAN tarafından geçen yıl eğitim çalışanlarına yapılan sosyal yardım miktarının, tüm yıllara oranla en yüksek seviyeye çıktığını aktaran Yılmaz, 25 bin 819 üyeye 295 milyon lira yardım yapıldığını kaydetti. Yılmaz, sandığın Elazığ ve İzmir depremlerinden etkilenen 521 aileye doğrudan nakdi afet yardımı ulaştırdığına işaret etti.

Yapılan artışla bu yıl için emeklik yardımı ortalama 50 bin, ölüm yardımı ortalama 40 bin, maluliyet yardımı ortalama 35 bin lira olarak belirlendi. Şehitlik yardımı 30 bin, cenaze yardımı 2 bin 825, tabii afet yardımı 1700, evlenme yardımı 750, doğum yardımı ise 375 lira olacak

Kaynak: AA.
Yorumlar (10)
SonSAN 9 ay önce
Hayatımda gördüğüm içi en boş sandık
SonSAN 9 ay önce
PolSAN var mesela. Askeriyenin oyak ı hiç söylemiyorum bile ona senin aklın yetmez
BaşSan 9 ay önce
Hayatında kaç tane sandık gördün ki?
Vatandaş 9 ay önce
İlksan kapatılsın yada üyelik gönüllü olsun...zorunlu üyelik, hangi çağda yaşıyoruz..
öğretmen 9 ay önce
Bazı bankalarla faiz oranı aynı. Farkları
İLKSAN
1.Kefl
2.Kefil eşinden izin
3.İmza sureti(müdür imzalı)
4.Bordro(müdür imzalı)
5.Evrakları ıslak imzalı mektupla gönder
6.Araştırma sonucu 10 gün içinde sana döneceğiz dediler.
iş bankasına gittim, aynı faiz oranıyla yarım saat içinde bir de çay ısmarladılar,
İş bankası bana güveniyor, benim SANDIĞIM! BANA GÜVENMİYOR
Alp Arslan 9 ay önce
Mevcut yönetim olmasa ilksanın mal varlığı çoktan önce kayyuma kalır sonrada iç edilmişti. Ayrıca kesinti orantılı olsa idi ilksandan 40 aldığımız yerde emekli ikramiyesinin en az 400 bin olması gerekirdi.
Hasan 9 ay önce
İlksan iyi partili teslilerin elinde olmasaydı yerden yere vururdunuz Allah size fırsat vermesin kamudan haber
ADEM 9 ay önce
KOMİK 50 BİN TL EMEKLİLİK YARDIMI ŞAKA GİBİ..34 YIL KESİNTİ YAP
KAYA 9 ay önce
İLKSAN ÜYELERİNE SORUN TASARRUFUNUZU SİZMİ YAPARSINIZ BİZMİ SİZMİ DAHA ÇOK KAZANDIRIRSINIZ BİZMİ BAKALIM SİZE NE CEVAP VERECEKLER.KANUNEN SERBEST BİRAKILSIN BAKALIM KÖŞE BAŞLARINI TUTANLAR O ZAMAN NASIL BİR TASARRUF YOLLARI BULUYOR GÖRÜN
Kayserili misafir 9 ay önce
İcralık olduğunda sana tek kredi veren yer.Ayrıca aylık 70-80 lira ile ikramiye bu kadar olur OYAK veya Polsanda aylık Yüzde 10- 15 kesiliyor.O da syda700-1000 eder.Onların da bu kadar alması normal.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49