İçişleri: Bozurt ve Dereli Kaymakamları becayiş yaptı

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, "Afet bölgesindeki iftira ve dezenformasyonlar, oradaki insanlarımızı hiç düşünmeden ve hız kesmeden devam etmektedir" açıklamasında bulundu. Bozkurt Kaymakamı ile Dereli Kaymakamı'nın karşılıklı becayiş uygulaması yaptığını belirten Bakan Yardımcısı İnce, "Bunu farklı bir şekilde değerlendirmek gayri ahlakidir" dedi.

GÜNCEL 17.08.2021, 13:57
İçişleri: Bozurt ve Dereli Kaymakamları becayiş yaptı

Bakan Yardımcısı İnce, sosyal medya hesabından Bozkurt'un kaymakamının görevden alındığına dair yapılan haberlere ilişkin açıklama yaptı. İnce, yaptığı paylaşımda, "Afet bölgesindeki iftira ve dezenformasyonlar, oradaki insanlarımızı hiç düşünmeden ve hız kesmeden devam etmektedir. Yapısal hasarlı afetlerde, bu konularda tecrübesi olan kaymakamlar görevlendirilir. Bozkurt Kaymakamlığı'na da Kemaliye Kaymakamı iken Elazığ depreminde ve bir yıldır, sel felaketi yaşanan Dereli'de görevlendirilen Kaymakam Murat Atıcı, daha önce bu konulardaki tecrübesine binaen görevlendirilmiştir" ifadelerini kullandı.

Bozkurt Kaymakamı ile Dereli Kaymakamı'nın karşılıklı becayiş uygulaması yaptığını belirten Bakan Yardımcısı İnce, "Bunu farklı bir şekilde değerlendirmek gayri ahlakidir" açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49