Erdoğan'dan 'Aylan bebek' hatırlatması: Unutmadık, unutmayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 30 bine yakın göçmen Akdeniz'de hayatını kaybetti. Aylan bebek başta olmak üzere Ege'de yaşanan insani dramları hiçbirimiz unutmadık, unutamayız.

GÜNCEL 22.02.2021, 19:06
Erdoğan'dan 'Aylan bebek' hatırlatması: Unutmadık, unutmayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dokuz Eylül Üniversitesi'nin "Göç: Önümüzdeki Yirmi Yılın Projeksiyonu ve Ötesi" başlıklı uluslararası konferansa katıldı.

Erdoğan'ın burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar;

Dünya nüfusunun yüzde 3 göçmen olarak hayatını sürdürmektedir. Zaman zaman içimizi acıtan pek çok manzarayla da karşılaşıyoruz. Güvenli bir gelecek kurma ümidiyle çıkılan yolculuk kimi zaman felaketle neticeleniyor.

30 bine yakın göçmen Akdeniz'de hayatını kaybetti. Aylan bebek başta olmak üzere Ege'de yaşanan insani dramları hiçbirimiz unutmadık, unutamayız.

Mazlumların botlarının nasıl kasten batırıldığını gayet iyi hatırlıyoruz. Göç konusunda batılı devletler sürekli şikayet etse de bu meselede asıl yükü taşıyan gelişmekte olan ülkelerdir. Kabul ettikleri birkaç yüz mülteciyi reklam malzemesi olarak kullananlar, insan hayatı ile ilgili bu kriz karşısında sorumluluk üstlenmiyor.

Türkiye sayıları 4 milyon bulan sığınmacıya tek başına ev sahipliği yapmıştır. Türkiye kıtaların ve kültürlerin kavşağında bulunan bir ülke olarak göç olgusuna asla yabancı değildir.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 01 Mart 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49