Eğitim İş Genel Başkanı maaşını açıkladı

Geçtiğimiz günlerde Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Eğitim İş Genel Başkanı olan Kadem Özbay maaşını açıkladı. Başkan Özbay, 'Eğitim İş Genel Başkanı olarak aldığım maaş; öğretmen maaşı ve ek ders ücretinden, ayrıca Genel Kurulu’nun iradesiyle belirlenen ve Ankara’da ikamet etme koşuluna dayalı olarak 2000 TL’lik kira yardımıdır.' dedi.

GÜNCEL 15.09.2021, 11:52
Eğitim İş Genel Başkanı maaşını açıkladı

Eğitim ve Bilim işgörenleri Sendikası emek ve sınıf mücadelesini kendisine ilke edinmiş, gücünü örgütlülüğünden almış,demokratik işleyişi yalnızca seçim sonuçlarına bağlı olmayan, örgüt hukukunu öncelemiş, üyelerine karşı her zaman hesap verebilir bir anlayışı savunmuş, üyelerinin alın terini asla yönetsel konumdaki temsilcilerinin aldıkları ücretlerini ve maaşlarını konu ettirmemiştir, eminim ki bundan sonra da asla ettirmeyecektir.

Eğitim İş Genel Başkanı olarak aldığım maaş; öğretmen maaşı ve ek ders ücretinden, ayrıca Genel Kurulu’nun iradesiyle belirlenen ve Ankara’da ikamet etme koşuluna dayalı olarak 2000 TL’lik kira yardımıdır.

Sendikamıza ait 3 adet araç bulunmaktadır,bu araçların piyasa değeri toplamda 1 milyonu geçmeyen ve emek örgütüne uygun araçlardır. Sendika araçlarımızın nasıl kullanılacağı gayet açıktır, yönetmeliklerimize uygun şekilde örgüt yararına kullanılmaktadır,özel şoför veya koruma tahsisi gibi bir uygulamamız da yoktur.

Bu konudaki hassasiyetimiz yüksektir ve en büyük denetleme mekanizmamız üyelerimizdir.

Örgütümüze ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kadem Özbay
Eğitim- İş Genel Başkanı

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49