BioNTech'in kurucusu Uğur Şahin'den korkutan açıklama: 10 sene daha aramızda olacak

BioNTech CEO'su Prof. Uğur Şahin, Kovid-19 virüsünün 10 yıl boyunca daha bizimle olacağını söyleyerek, yeni salgınlara hazırlıklı olma çağrısı yaptı. Şahin ayrıca, yeni normale alışmamız gerektiğini söyledi ve yaz sonunu işaret etti. Bu kış mevsimi için umutlu konuşmayan Türk bilim insanı, önümüzdeki kış mevsiminde durumun daha kontrol altına alınmış olmasını beklediğini kaydetti.

GÜNCEL 28.12.2020, 17:29
BioNTech'in kurucusu Uğur Şahin'den korkutan açıklama: 10 sene daha aramızda olacak

Amerikan ilaç şirketi Pfizer ile ortak geliştirdikleri Kovid-19 aşısı ile dünyada adından çokça söz ettiren BioNTech'in CEO'su Uğur Şahin, hafta sonu sanal ortamda katıldığı bir toplantıda pandeminin gidişatı hakkında önemli açıklamalar yaptı.

"KOVİD-19 10 SENE DAHA ARAMIZDA OLACAK"

Kovid-19 virüsünün 10 yıl boyunca daha bizimle olacağını söyleyen Şahin, "Dünya ne zaman normale döner?" sorusuna, "Yeni bir 'normal' tanımına ihtiyacımız var. Virüs önümüzdeki 10 yıl boyunca bizimle kalacak. Orada olacağı gerçeğine alışmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

DAHA NORMAL BİR HAYAT İÇİN "YAZ SONUNU" İŞARET ETTİ

Salgında zaman zaman yükselmelerin olabileceğini aktaran Şahin, bulunan aşılar sebebiyle yaz sonunda daha normal bir hayata geçilebileceğini söyledi. Şahin bu kış mevsimi için umutlu konuşmazken, önümüzdeki kış mevsiminde durumun daha kontrol altına alınmış olmasını beklediğini kaydetti.

Yorumlar (6)
Hangi araştırma 7 ay önce
Milleti korkutmayın. Hangi araştırmaya göre bu sözler...
Mutasyon vs. sonunda salgın bitiyor. Korona tipi virüslerden şu ana kadar hangisi hayatımızda bu kadar uzun kalmış.
Hangi araştırma 7 ay önce
Yanlış anlaşılmasın. Üç beş aya biter demiyorum. Şu tam kapanmayı -ülkeler çapında- beceremediğimizden aşılara mahkum olunacak gibi duruyor. Allah sonumuzu hayırlı eylesin.
Hangi araştırma 7 ay önce
Tüm dünya 2-3 hafta kapanabilse... (yazıyorum ama bana da ütobik geliyor)
Aşı meselesine karşı olanların kimisi kökten karşı; kimisi de bizim gibi yeteri kadar veri elde edilemediği için zaman gerektiğini düşünenler...
Bakalım...
vatandaş 7 ay önce
şeytan gibi bu vatandaş.
Ahmet TAŞ 7 ay önce
O virüsü üretenlerden birisi de sen misin zalim ?
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 24 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49