Belediye Başkanı, kardeşine 3 müdürlük verdi!

Aydın Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, kardeşi ve oğluna verdiği görevler nedeniyle tepki topladı.

GÜNCEL 26.01.2021, 12:33
Belediye Başkanı, kardeşine 3 müdürlük verdi!

Aydın'da 2019 yılı Mart ayında gerçekleştirilen seçimleri kazanarak Efeler Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan CHP'li Mehmet Fatih Atay, seçim sonrasında yaptığı icraatlar yerine aldığı kararlar ve yaptığı atamalar ile konuşuluyor.

Seçim öncesi yine CHP'li olan belediye başkanı selefi Mesut Özakcan'ın, damadı Abdülkadir Baş'ı özel kalem müdürlüğüne ataması ve oğlunun da belediyede gölge başkanlık yapmasını eleştiren Mehmet Fatih Atay, seçildikten sonra aynı yöntemi kendisi de devam ettirdi.

KARDEŞİNE 3 MÜDÜRLÜK VERDİ

Başkan seçildikten sonra DSİ Bölge Müdürlüğü'nde kurum hekimi olarak görevli kardeşi Dr. Eralp Atay'ı, hukuk işleri müdürlüğü dahil olmak üzere 3 ayrı birimin müdürlüğüne, oğlunu da belediyenin spor kulübünün başına getirdi.

Yorumlar (2)
adanalı 8 ay önce
buna benzer olay adana seyhan belediyesinde var
vatandaş 8 ay önce
mevzuat açısından ve kamu zararı yoksa bir sıkıntı yok bence bir kişiye birden çok müdürlük verilebilir...Nitekim bir çok belediyede bu uygulamalar var...Aynı kişinin devletin bir kurumunda memurluğunun yanında aynı zamanda belediyede de birden çok birime müdürlük yapanları görüyoruz...
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49