banner1990

banner1989

Bakan Selçuk'tan otizmli çocukların yuhalanması ile ilgili sert tepki

Aksaray'daki Mehmetçik İlkokulu'nda, skandal bir olay yaşandı. Otizmli çocuklarla aynı binada eğitim gören diğer çocukların velileri eylem yaparak, otizmli çocukları yuhaladı. Skandal eylemi okul müdürü ve muhtarın bile desteklediği, ortaya çıktı. Yaşanan olayla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı soruşturma başlattı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Otizmli çocuklarımız ve ailelerini inciten hadise; ne eğitim sistemimizle ne de toplumsal değerlerimizle örtüşmektedir. Engelli çocuklarımıza ve ailelerine yönelik yürüttüğümüz her çalışmada hassasiyet gösterirken; böylesi bir münferit olayın yaşanmış olması kabul edilemez" dedi.

GÜNCEL 07.11.2019, 16:51 07.11.2019, 17:22
Bakan Selçuk'tan otizmli çocukların yuhalanması ile ilgili sert tepki

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: "Otizmli çocuklarımız ve ailelerini inciten hadise; ne eğitim sistemimizle ne de toplumsal değerlerimizle örtüşmektedir. Engelli çocuklarımıza ve ailelerine yönelik yürüttüğümüz her çalışmada hassasiyet gösterirken; böylesi bir münferit olayın yaşanmış olması kabul edilemez."

"Bir tarafta otizmli çocuklarımızla çocuklarını aynı okulda okutmak istemeyen veliler. Bir tarafta engellilere yönelik toplum hizmetiyle 54 bin aileye destek sağlayan lise öğrencileri. İkisi de bu ülke. Hizamızı çocuklardan almamız gerektiğinin kanıtı" dedi.

Yorumlar (6)
ali 7 ay önce
O ilkokul kapatın.Müdür,öğretmenler ve hizmetli dahil herkesi kovun.Belli ki proveke edilmişler o ilkokulun içindekiler tarafından bu olay.
Eğitim nerede 7 ay önce
Başarı başarı sınav sınav diye diye temel değerlerimizi unuttuk
By Pipo 7 ay önce
Oradaki müdür özel sektöre gitsin bakalım, hademe yapılıyor mu?
Eğitim ve ahlaktaki geldiğimiz seviyeye bak!
Ak 7 ay önce
Kolundan tuttugunuzu sinavsiz müdür atarsanız bu olayları da göze almış olursunuz bu buz dağının görünen yüzüdür yandaslarin devirdiği çamlar burdan köye yol olur
Turabi 7 ay önce
O müdürü ve muhtarı hemen görevden alın ki bir daha buna benzer bir olay yasanmasin.Hangi kamu görevlisi varsa bu eylemi destekleyen görevden alınsın.
Mehmet 7 ay önce
Ağır Otistik iseler. Okulların ayrı olması doğal. Ama hiçbir sebep öğrencileri yuhalamayı meşru kılmaz. Bu tamamen 4+4+4 ü uygulayamayanların yüzünden. İlkokul öğrencileri ile lise öğrencisi aynı okulda olur mu?
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 02 Haziran 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49