Bakan Mahmut Özer’den uzaktan eğitim açıklaması ; Okullar uzaktan eğitime geçecek mi ? Son dakika açıklama geldi…

Son günlerde vakaların artmasıyla birlikte öğrencilerin ve velilerin kafasında okullar yeniden online eğitime geçecek mi soruları gelmeye başladı...Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi imza töreninde konuşan Bakan Özer okullardaki öğretmen aşılamalarının istenilen düzeyde olduğunu ve okulları kapatacak düzeyde bir engel teşkil etmediğini dile getirdi...Bu şekilde yüz yüze eğitime dönem sonuna kadar devam edileceği sinyalini de vermiş oldu.Bakan Özer aynı zamanda ''2022 eğitim-öğretim yılı sonunda mesleki eğitim alan öğrencilere asgari ücret alma hakkı getireceğiz'' dedi.

GÜNCEL 13.10.2021, 23:22
Bakan Mahmut Özer’den uzaktan eğitim açıklaması ; Okullar uzaktan eğitime geçecek mi ? Son dakika açıklama geldi…

Yüz yüze gerçekleştirilen eğitim-öğretim yılı ile ilgili Meb'den son dakika kararı!

Bakan Özer aşı olan öğretmen yüzdesini açıkladı...

Lise öğrencilerine ise ''asgari ücret'' müjdesinde bulundu.


MEB Bakanı Mahmut Özer yaptığı konuşmada,

"Biz, okulların ne kadar önemli olduğunu Kovid-19 salgını sürecinde öğrendik. Gençlerimizin, çocuklarımızın psikolojik gelişimleri, sosyal gelişimleri, duygusal gelişimleri, ortak hareket edebilme kabiliyetleri, kültür, sanat ve sporla ilgili, bireysel gelişimleriyle ilgili çok sayıda katkıyı sunan ortamlardı okullar. Biz, bu nedenle okulların açık olmasını bir milli güvenlik meselesi olarak ifade ettik. Gelinen noktada da sıkıntısız şekilde süreç devam ediyor. İnşallah aynı kararlılıkla aşı, PCR testleri, maske, temizlik kurallarına dikkat ederek sonuna kadar okulları açık tutma kararlılığımızın arkasında kalmaya devam edeceğiz. Bu süreçteki en büyük avantajımız çok öğretmenlerimizin aşılanma oranıdır. Artık birinci doz aşı oranından bahsetmiyorum. Türkiye'de öğretmenlerimizin 2 doz aşı olma oranı bugün itibarıyla yüzde 85'tir. Bir de aşı olmadan hastalığı geçirip bağışıklık kazanan ve antikor oluşturan yüzde 5'lik öğretmen dilimini dikkate aldığımızda yaklaşık yüzde 90 öğretmenimiz artık aşılıdır. Emin olun öğretmenlerimizin bu aşı oranı, Kıta Avrupası'nda örnek aldığımız çoğu ülkenin çok çok üzerindedir" dedi. 

Bakan Özer,sözlerine ''Amacımız öğrencilerin el becerilerini güçlendirirken, üretim ve hizmet sektöründe aktif olarak çalışırken, aynı zamanda eğitimlerine devam ederken, daha mezun olmadan asgari ücret kadar ücret alabilmelerini sağlamaktır. 2022 yılı sonunda tüm mesleki ve teknik eğitimde öğrencilerimizin her ay 9, 10, 11 ve 12. sınıfta asgari ücret alabilme imkanını inşallah getireceğiz" dedi.  

Yorumlar (1)
Selim 7 gün önce
baksen inanalımmı buna adamlar devlet okullarında okutulmak üzere yurt dışından ingiltereden kitap getirtiyor 380 tl karşılığında öğrencilere satılıyor ve bunu ders kitabı olarak okutuluyor istersen sıkıysa almada göreyim siz millet dalganızı geçin bakalım ne zamana dalga geçerseniz bilmem
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Ekim 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49