Akşener’den Erdoğan’a: Daha ne kadar seyirci kalacaksın?

“Sen sarayında sefa sürerken, milletimizin feryadı her geçen gün artıyor. Böyle bir umursamazlık olabilir mi? Böyle bir vicdansızlık olabilir mi?”

GÜNCEL 09.06.2021, 11:10
Akşener’den Erdoğan’a: Daha ne kadar seyirci kalacaksın?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye’de vatandaşların ekonomik sorunlarını gündeme aldığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Daha ne kadar seyirci kalacaksın?” diye seslendi.

İYİ Parti lideri, partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Akşener, konuşmasında kötüye giden ekonomiyle ilgili örnekler verdi ve şunları söyledi:

Sayın Erdoğan; sen kafanı kuma gömmekte ısrar etsen de bu dertlerin hepsi gerçek. Notlarımızı alıyoruz. Çözümleri için çalışıyoruz. Allah'ın izniyle ilk sandıkta seni gönderip, hepsiyle ilgileneceğiz. Ama bu sırada, sen sarayında sefa sürerken, milletimizin feryadı her geçen gün artıyor. Hangi ile, hangi ilçeye gitsem vatandaş dertli. Zor şartlarda devletlerini yanlarında görmek istiyorlar, ama seslerini duyan yok. Bu insanları, daha ne kadar duymamazlıktan geleceksin? Daha kaç iş yerinin, kepenk kapatmasını bekleyeceksin? Milletimizin çilesine, daha ne kadar seyirci kalacaksın? Böyle bir yönetim anlayışı olabilir mi? Böyle bir umursamazlık olabilir mi? Böyle bir vicdansızlık olabilir mi? Yazıktır, günahtır.

“Seni oraya boş kalmasın diye mi oturttular?”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a da yüklenen Akşener, Türkiye’nin yaşadığı deniz salyası sorunuyla ilgili şunları kaydetti:

Bu bela yeni değil, ilk defa 2007 yılında ortaya çıktı. O felaket ancak 2 yılda temizlenebildi. Yeniden ortaya çıktığında, bilim insanları başta bakanlık olmak üzere ilgili yetkilileri uyardı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ne yaptı? Mayısın ortalarına kadar bunun sıradan bir plankton artışı olduğunu, numune almaya bile gerek olmadığını söyledi. Son bir haftada müsilaj kıyılarımızı sarıp gündem olunca nihayet bakanlık acil durum eylem planı yapmaya karar verdi. Onlarca bilim insanının uyarılarına kulak vermeyen bakanlık, Sayın Erdoğan 'çevre bizim işimiz' deyince sonunda adım attı. Devletin bakanı, "Cumhurbaşkanımızın talimatıyla" demeden adım atmıyor. Kardeşim, sen bu konunun bakanı olarak ne işe yarıyorsun? Seni oraya boş kalmasın diye mi oturttular? Sağa sola git, fotoğraf çektir, bir de maaş al diye mi oturttular? Senin işin bu değil mi, 8 ay önce bambaşka açıklamalarla sorunu görmezden geldiniz. Bugün sırf Erdoğan parmak şıklattı diye acil eylem planı hazırlama yarışına girdiniz. 

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 21 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49