Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversitelerde yüz yüze eğitim açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversitelerde yüz yüze eğitim açıklaması

Diyanet İşleri Başkanlığının geçtiğimiz günlerde depremzede çocuklarla ilgili bir soru üzerine verdiği fetvada "Evlat edinen ile evlatlık arasında evlenme engeli doğmaz" ifadeleri yer almış, bu açıklama gündem olurken söz konusu ifadeler silinerek yeniden paylaşılmıştı. Altaylı'dan bu fetvaya ilişkin tepki gelmişti.

Fatih Altaylı, Diyanet'in fetvasıyla ilgili tepkisini “Yahu siz gerçekten sapıksınız anladık da diyanet gibi bir kurumda ne işiniz var. Sapıklar. Gidin porno sektörüne girin. Atatürk ün millete doğru düzgün din bilgisi verilsin diye kurduğu kurumu sapık muhayyileniz ile kirletmeyin” sözleriyle dile getirmişti.

Diyanet tarafından Altaylı'nın bu sözleri üzerine suç duyurusunda bulunuldu. Suç duyurusunda "Şüphelinin Twitter sayfası üzerinden aşağılayıcı ifadelerle Başkanlığımız ve çalışanlarına karşı hakaret ederek vatandaşlarımızı ve depremzedelerimizi, Başkanlığımıza karşı kışkırtmaya çalışması üzerine Başkanlığımızca suç duyurusunda bulunmak zorunluluğu hasıl olmuştur" ifadelerine yer verildi.

"..... aşağı Kasımpaşa"

Fatih Altaylı ise suç duyurusuna sosyal medya hesabından "Diyanet İşleri Başkanlığı gibi Atatürk yadigarı bir kurumu kirletenler beni mahkemeye vermiş. Kendilerine yanıtımdır" ifadelerini kullanarak ve küfürlü imaları akıllara getiren paylaştığı görselle yanıt verdi.