Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, iktidar ve marketler arasındaki kavganın seçime kadar bitmeyeceğini belirterek, "Ancak iktidar medyasını takip edenler, kavga olduğunun farkında değil muhtemelen. Çünkü uzun yıllar boyunca üç harfli market zincirlerinden aldıkları reklamla palazlanan iktidar medyası, üç harfli marketlerin iktidarın suçlamalarına verdiği yanıtları bile yayınlamıyor.

Oysa dün de yazdığımız gibi durum ortada. Büyük oranda kamu kaynağı kullanan, büyük oranda sübvanse edilen Tarım Kredi Kooperatifi dükkanlarındaki fiyatlar ile herhangi bir market raflarındaki fiyatlar arasında bir fark, bir uçurum yok." diye yazdı.

Türkiye'deki fiyat artışının nedeninin ülkenin ekonomi politikası olduğunu kaydeden Altaylı, "Faiz düşüreceğim diyerek TL’yi değersiz hale getirirseniz, kurlar uçar, fiyatları da uçurur. Marketlerle de kavga etmeye gerek yok. Elinizde Rekabet Kurumu var, Maliye Bakanlığı var. Gidersiniz bu marketleri denetlerseniz. Malın girdiği fiyat bellidir, çıktığı fiyat zaten bellidir.

Son Dakika! Enkazda olan Milletvekilinden acı haber! Son Dakika! Enkazda olan Milletvekilinden acı haber!

Bu dev zincirlerde her şey de faturalıdır. Bakarsınız aradaki farka, fahiş kâr, fahiş fark var mı görürsünüz." ifadelerini kullandı.