Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, AK Parti Grup Toplantısı öncesinde düzenlediği basın toplantısında, geçici işçilerle ilgili düzenlemenin hafta içerisinde Meclis gündemine alınacağını açıkladı. Bakan Bilgin, daha önce de dile getirdiği gibi, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunun ardından, geçici işçiler konusuna da öncelik verileceğini belirtti.

İstanbul ve Ankara'ya kar yağışı geliyor! İşte o tarih... İstanbul ve Ankara'ya kar yağışı geliyor! İşte o tarih...

Bakan Bilgin, staj mağduru ifadesinin yanlış olduğunu ve primlerin yatırılmadan emekli olunamayacağını vurgulayarak, stajın bir eğitim olduğunu ve doğru kavramların kullanılması gerektiğini ifade etti.

Geçici işçi sorununun çözüleceğine dair umutlu konuşan Bakan Bilgin, dosyanın önlerinde olduğunu ve ele aldıkları her konuyu çözerek dosyayı kapatmaya çalıştıklarını belirtti. Ayrıca "staj mağduru" kavramının doğru olmadığını ve stajın bir eğitim faaliyeti olduğunu vurgulayarak kavramların doğru kullanılması gerektiğine dikkat çekti. Primini yatırmamış kişilerin emekli olamayacağını belirten Bakan Bilgin, staj için gelen çocuklar için prim yatırırsanız staja alınabileceklerini belirtti ve stajın bir eğitim faaliyeti olduğunun altını çizdi. Bu açıklamalar, hem özgün hem de SEO uyumlu bir şekilde yeniden ifade edilmiştir.