İslam İşbirliği Toplantısı için Riyad' a giden Recep Tayyip Erdoğan Filistin savaşına ilişkin orada yaptığı konuşmasında; Batının şımarık çocuğu gibi davranan İsrail yönetimi yol açtığı tahribatı tazmin etmek mecburiyetindedir. dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün ülkeye geri döndü ve  sosyal medya hesabından, Riyad'da gerçekleştirilen "İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi" ile paylaşımda bulundu.

Erdoğan, paylaşımında, "Hep söylediğim gibi, Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kral Abdülaziz Uluslararası Konferans Merkezi'nde düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, "Hep söylediğim gibi Kudüs, bizim kırmızı çizgimizdir. Barış şehri olarak bilinen Kudüs'ün ve tüm Filistin topraklarının eski günlerine kavuşması hepimizin dileğidir." açıklamasında bulunmuştu.

Dilan Polat ve Eşinin Lüks Araçları TMSF'ye Çekildi Dilan Polat ve Eşinin Lüks Araçları TMSF'ye Çekildi

Erdoğan Riyad'da gerçekleştirilen "İslam İşbirliği Teşkilatı  konuşmasında şu ifadeleri kullandı; 

" Hastanelerin ibadethanelerin, okulların, mülteci kamplarının, ambulansların bombalandığı, güvenli denilen bölgelere göç eden sivillerin katledildiği, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir barbarlıkla karşı karşıyayız. 

Birleşmiş milletlere göre Gazze ve Ramallah' ta katledilen 12 bine yakın filistinlinin%73'ü kadın ve çocuklar! bu cinnet halinin savunulabilir veya mazur gösterilebilir hiçbir tarafı yoktur.  Batının şımarık çocuğu gibi davranan İsrail yönetimi yol açtığı tahribatı tazmin etmek mecburiyetindedir. Hep söylediğim gibi Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. "