Ankara Valiliği'nden kuvvetli sağanak uyarısı! O güne dikkat! Ankara Valiliği'nden kuvvetli sağanak uyarısı! O güne dikkat!

Ankara Valiliği, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün öğle saatlerinden sonra başlaması beklenen kuvvetli yağışla ilgili uyarısının ardından vatandaşları ani sel, dolu ve fırtınaya karşı uyardı. Valilik, sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımla halkı bilgilendirdi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, pazar günü Ankara il genelinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden sonra etkisini artırarak yerel olarak kuvvetli olabileceği belirtildi. Bu durumun ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara neden olabileceği vurgulandı.

Ankara Valiliği, vatandaşları bu olası risklere karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı. Özellikle ani sel, fırtına ve diğer doğa olaylarına karşı gerekli önlemlerin alınması ve dikkatli hareket edilmesi gerektiği belirtildi. Bu doğrultuda, halkın can ve mal güvenliğini korumak için gerekli tedbirlerin alınması çağrısı yapıldı.