Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Tüm Türkiye’de okullarımızı 13 Şubat’a kadar 1 hafta tatil ediyoruz. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Tüm Türkiye’de okullarımızı 13 Şubat’a kadar 1 hafta tatil ediyoruz.

2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye devam ediyor. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren kararların da içerisinde yer aldığı bu bütçe kanunu teklifi ile ilgili TBMM Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay; binlerce öğretmenin maaşları ile ilgili beklediği rakamlar hakkında da ilk kez konuştu. Fuat Oktay yaptığı açıklamada; öğretmenlerin uzman öğretmen olduğunda maaşlarında 2023 yılında yaklaşık 2.250 lira artış olacağını belirtti. Bunun yanında öğretmenlerin başöğretmen olduğunda ise maaşlarında yaklaşık olarak 4.500 lira artış olacağını da sözlerine ekledi.

Uzman öğretmen ve başöğretmen maaşlarının 2023 yılının Ocak ayında ne kadar olacağı ile ilgili belirsizlik bugünkü 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmelerinin sunuş konuşmasında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yapılan açıklama ile belli oldu. Yapılan açıklama ile enflasyon ile mücadelenin hız kesmeden devam edeceği belirtilirken; TÜFE yıllık artış oranının yılsonunda bütçe hedefleri ile uyumlu olarak %65 civarında gerçekleşeceği ifade edildi. İlerleyen aylarda yıllık enflasyonun zamanla gerileyeceği ve hedeflenen rakamlara ulaşacağının ön görüldüğünü belirten Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay; öğretmen maaşları ile ilgili de açıklama yaparak uzman öğretmen maaşlarının 2023 yılında 2.250 lira artacağını belirtti.