Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin milletvekilerine hitap etti. Bazı milletvekillerin Genel Kurul görüşmelerine katılmadığını belirten  Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

AK Parti TBMM Grup Toplantısı gelecek hafta yapılmayacak

"Üzülerek bir şeyi söylemek istiyorum. Grubumuzun maalesef Genel Kurul’da toplantılara katılmada sıkıntı yarattığını dün öğrendim.

Bu beni ciddi manada üzdü. Değerli arkadaşlar bu millet kendi kasasından kendi kesesinden maaşı veriyor. Ve bu maaşla beraber milletvekili arkadaşlarımız bu görevi yapıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1) -  Haber 1

Eğer yoklamalarda benim milletvekili arkadaşlarım bulunmazsa, ki dün böyle oldu. Bu millet hakkını size helal etmez. Helal etmez.

Eğer kim gelmediyse ben de onlara hakkımı helal etmiyorum. Çünkü bu sıradan bir olay değil.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor - YouTube

MHP seçimlere neden ortak liste ile girmedi? Gazeteci Hande Fırat alınan bu kararın nedenini yazdı MHP seçimlere neden ortak liste ile girmedi? Gazeteci Hande Fırat alınan bu kararın nedenini yazdı

Eğer milletvekili adayı olmuşsan, burada görevini hakkıyla yerine getireceksin. Eğer yerine getiremiyorsan bu millet sana hakkını helal etmez.  Ve aldığınız maaşlar haramdır, haram."