Kahramanmaraş merkezli iki yıkıcı depremin ardından bölgede arama-kurtarma çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor. Deprem bölgelerinde incelemelerde bulunan CHP lideri, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, deprem dönüşünde SPK'ya gidip başkanın istifasını isteyeceğini şu sözlerle duyurdu:

"SPK konusunda verdiğim sözü unutmadım. Ancak deprem bölgesine dönmem gerekiyordu. Dönüşte SPK'ya gidip başkanının istifasını isteyeceğim. Ayrıca bölgedeki küçük yatırımcının zararının hemen tazminini ve tüm küçük yatırımcılar için zarar tespit soruşturması talep edeceğim."

Ne olmuştu?

Memur zammı 2023: Memur enflasyon farkı ne olur?  2023 temmuz memur zammı ne olur? Memur zammı 2023: Memur enflasyon farkı ne olur? 2023 temmuz memur zammı ne olur?

Kemal Kılıçdaroğlu önceki gün borsadaki sert hareketlenmeyi hedef alarak, borsanın depremin hemen ardından durdurulmamasını eleştirmişti.

Borsa İstanbul AŞ, BIST 100 endeksinde düşüşün yüzde 5'e ulaşmasının ardından Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi'nin çalışmasıyla pay piyasasındaki tüm sıralarda işlemlerin geçici olarak durdurulduğunu kamuoyuna duyurmuştu.