Brent petrol fiyatları Ukrayna ve Rusya arasındaki savaş nedeniyle dalgalanmaya devam ediyor. Bu dalgalı süreç en çok enflasyon olarak dünya genelinde insanlara yansıyor. Geçtiğimiz hafta hem indirim hem de zam gören motorine bu hafta yine zam bekleniyor. Benzin de ise durum farklı değil. Brent petrol fiyatları bu haftayı 110 doların üzerinde açmış durumda. Hal böyle olunca benzin ve motorinin litre fiyatına bu hafta içerisinde yine bir zam bekleniyor. Uzman kaynaklar Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş sorunu çözülmediği sürece maalesef bu dalgalanmaların devam edeceğini dile getiriyor.

Özel ve Kamu bankalarının taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranları belli oldu. Özel ve Kamu bankalarının taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranları belli oldu.

GÜNCEL MOTORİN VE BENZİN FİYATLARI

İSTANBUL

16 Nisan 2022 Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre;

İstanbul'da motorin litre fiyatı ortalama 22.01 TL liradan satılıyor.
Benzinin litresi ise ortalama 19 liradan satılıyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.